Firmowa strona internetowa

Oczywiście można powiedzieć, że reklamować się w Internecie można bez posiadania firmowej strony internetowej. Czy można skutecznie się reklamować w Internecie bez posiadania własnej strony internetowej? Naszym zdaniem nie.

Jeśli nie mamy firmowej strony internetowej to możemy zamieszczać swoją ofertę w płatnych lub darmowych katalogach firm czy serwisach ogłoszeniowych. Jest to jakaś forma reklamy i możne powiedzieć lepsze to niż nic. Ale czy z takim podejściem mamy szansę osiągnąć sukces? Raczej nie. Wpis w katalogu firm lub ogłoszenie w serwisie ogłoszeniowym nie ma szans zastąpić nam firmowej strony internetowej.

Wizytówki internetowe

Firmowa strona internetowa to przede wszystkim własny, niepowtarzalny adres (domena internetowa), który możemy promować. Warto tutaj powiedzieć kilka słów na temat tzw. wizytówek internetowych oferowanych przez wiele portali. Taka wizytówka ma najczęściej adres w mniej więcej takiej formie:

Podstawowe minusy takiego rozwiązania to:

 1. Brak własnej domeny

  Mamy już adres, ale jest w nim domena właściciela serwisu, w którym wykupiliśmy wizytówkę czyli adres_jakiegos_portalu.pl. Jeśli więc będziemy promować ten adres to reklamujemy również właściciela serwisu a przy okazji konkurencję, ponieważ zazwyczaj w portalu są też oferty innych, konkurencyjnych firm. Mało tego, jeśli portal przestanie istnieć bądź zrezygnujemy z jego usług na przykład z powodu zwiększenia opłat to praca włożona w promocję adresu naszej wizytówki okaże się stratą czasu - adres przestaje istnieć.

 2. Ograniczone możliwości
  • Wizytówka to zazwyczaj jedna podstrona, na której nie mamy możliwości zamieszczenia zbyt dużej ilości informacji. Na ogół ograniczona jest też liczba znaków i zdjęć.
  • Szata graficzna jest z góry narzucona nie możemy więc budować wizerunku firmy utrzymując stronę w kolorystyce oraz stylistyce swojej firmy.
  • Zaawansowane możliwości takie jak formularz zapytań, komentarze, newsy, wyszukiwarka, galerie zdjęć, newsletter też są daleko poza zasięgiem naszych możliwości.
  • Nie mamy szans na analizę ruchu na stronie, ponieważ nie zainstalujemy systemu statystyk a bez tego nie ocenimy skuteczności reklamy.

Zalety posiadania firmowej strony internetowej

Cechy dobrze zaprojektowanej strony internetowej